KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15728119
nr 1572 8119
Martin Säflund
(1894-1976), Sverige
Oljemålning, Uppsala. Signerad. Olja på duk, 45x54 cm, yttermått inklusive ram: 60x67 cm
Martin Säflund, född i Uppsala 1894, död 1976, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 23 oktober 2023
kl 19:22:52
100 kr
250 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
250 kr (Budbetjänt)
Martin Säflund
Läs mer om Martin Säflund